chocokiss.eu
12 Habitits RDs Obwinianie za sabotażową utratę masy ciała

12 Habitits RDs Obwinianie za sabotażową utratę masy ciała

Zarejestrowani dietetycy zwracają uwagę na nawyki, których należy unikać, aby utrzymać zdrową podróż odchudzającą.

Tak samo jak w przypadku celów związanych z odchudzaniem, mogą istnieć pewne nawyki, które Cię powstrzymują – również te związane ze snem i zdrowiem psychicznym – których być może nie wzięłaś pod uwagę. Zarejestrowane dietetycy adres 12 rzeczy, które mogą być stojące na drodze do zrzucenia tych ostatnich kilka funtów i jak skupić się na tym, co się liczy.

Badania nad tym, czy śniadanie jest koniecznością, czy też nie, toczą się tam i z powrotem. Jednak zarejestrowany dietetyk Samantha Cassetty często zauważa, że klienci, którzy utknęli w martwym punkcie, jedzą zbyt lekkie śniadanie. W szczególności, ludzie często “nie jedzą odpowiedniego białka podczas śniadania, co oznacza, że tracą kluczową okazję do zastąpienia białka, które zostało zepsute w ciągu nocy”. Jeśli nadal będziesz pomijać białko przy śniadaniu, “może to z czasem doprowadzić do spowolnienia metabolizmu” – mówi.

Co więcej, zjedzenie jednego kawałka owocu lub przetworzonej ceny, jak zapakowane babeczki, nie utrzyma cię w całości do czasu lunchu, co ma wpływ na to, jak dobrze funkcjonujesz. “Kiedy moi klienci jedzą bardziej satysfakcjonujące śniadanie, są bardziej energiczni, mniej rozkojarzeni głodem, mniej drażliwi i bardziej produktywni” – mówi Cassetty. Wyceluj w 20-30 gramów białka, włączając w to takie opcje jak twarożek czy jajka na twardo” – mówi Cassetty.

BRAK MAGNEZU

Utrata masy ciała nie jest tylko o diecie i ćwiczeniach, i prawdopodobnie słyszałeś o tym, jak sen jest niezbędny dla zdrowej wagi. Skacząc na zzz’s przechyla swoje hormony głodu, i może się okazać, że sięgasz po słodką przekąskę jako pick-me-up częściej. Oczywiście, zobowiązanie do robienia rzeczy snu głosić ekspertów (jak zatrzymanie pre-bed zwoju mediów społecznościowych) jest ważne, ale prawdopodobnie również nie rozważał, jak Twój poziom magnezu odgrywa rolę w shut-eye. “Większość ludzi nie spożywa odpowiedniej ilości tego minerału, a to może zakłócać prawidłowy sen” – mówi Cassetty. Rozważ dodanie do swojej diety większej ilości pokarmów bogatych w magnez, takich jak migdały, tofu i zielenina liściowa.

ZGŁĘBIANIE SIĘ DO “ZŁYCH” POKARMÓW

Jeśli w tej chwili pływasz w poczuciu winy za tę brownie, którą właśnie zjadłeś, to możesz się z tym zrelaksować. “Żadne jedzenie nie może prowadzić do przybrania na wadze”, mówi Mary Jane Detroyer, RD. Często, wierząc, że “spieprzyłaś to” swoją dietą, możesz odbić się od jedzenia, szalikując więcej jedzenia niż jesteś głodna (lub nawet chcesz), bo jutro zrestartujesz swoją dietę i “będziesz dobra”. Rezygnacja z tego myślenia all-or-nothing i skupienie się na strategii 80/20, gdzie włączasz odpusty 20% czasu, może prowadzić do bardziej zrównoważonej, zrównoważonej diety.

ĆWICZENIE TYLKO W CELU SPALENIA KALORII

“Ćwiczenie może sprawić, że będziesz bardziej głodny, więc możesz zjeść więcej, próbując schudnąć”, wyjaśnia Cassetty. Zachęca do ćwiczeń w trosce o zdrowie – nie tylko po to, by spalić kalorie czy zanegować spożycie jedzenia. “Mówię klientom, żeby dobrze się bawili w ruchu”, co oznacza, że robią coś, co naprawdę ci się podoba lub co jest nowe i ekscytujące. Może to być spacer, pływanie lub nauka gry w golfa.

POZWALAJŠC, BY TWOJA DIETA UPRZYKRZAŁA CI ŻYCIE.

Często sprowadzamy utratę wagi do problemu matematycznego, ale innym ważnym czynnikiem jest Twoje dobre samopoczucie emocjonalne. “Jeśli ktoś jest naprawdę nieszczęśliwy w życiu, może mieć trudności z utratą wagi” – mówi Isabel Smith, RD. Jeśli dieta jest zbyt sztywna – być może sprawia, że unikasz jedzenia z przyjaciółmi – nie da się jej utrzymać przy odchudzaniu i nie sprzyja zdrowiu psychicznemu.

Raczej dużym czynnikiem zarówno szczęścia, jak i sukcesu w utracie wagi jest otaczanie się pozytywnymi połączeniami. “Kluczem do naszego sukcesu i szczęścia są relacje, które wspierają i sprawiają, że czujemy się dobrze. Kiedy ktoś je ma, pomaga to poprawić jakość jego życia, co zdecydowanie koreluje z ogólnym zdrowiem” – mówi.

NIEWYSTARCZAJĄCA ILOŚĆ JEDZENIA

Równanie kalorii w porównaniu z kaloriami-out może brzmieć prosto, ale ciało jest inteligentne i zaprojektowane tak, aby wytrzymać głód. Oznacza to, że zrekompensuje on ograniczenia poprzez podniesienie poziomu głodu. “Jeśli pójdziesz na porz±dny plan żywieniowy, który nie bierze pod uwagę twoich indywidualnych potrzeb kalorycznych lub lubi lub nie lubi jedzenia, nie może trwać wiecznie”, mówi Detroyer. Jeśli jesteś cały czas zmęczony lub zmagasz się z przebiciem się przez płaskowyż utraty wagi, może to być sygnał, którego nie umierasz. Porozmawiaj z profesjonalistą, który pomoże Ci ustalić najlepszy plan dostosowany do Twoich potrzeb, mówi Detroyer.

NIE ŚLEDZIĆ SWOJEGO SPOŻYCIA

“Upewnienie się, że jesz przy lekkim deficycie kalorii jest ważne dla utraty wagi”, mówi Lisa Moskovitz, RD. Chociaż nie musisz zapiąć guzika tak bardzo, że jesz za mało, będziesz również chciała zmniejszyć nadmiar puchu. Aby dowiedzieć się, co to może być, należy śledzić swoje jedzenie, przynajmniej na początku. “Łatwo jest zapomnieć o tym, co jedliśmy wcześniej i trudniej jest określić, co przeszkadza w osiągnięciu celów” – mówi. Skorzystaj z tych wskazówek, aby śledzenie swojego jedzenia stało się zdrowym nawykiem.

WYZNACZANIE NIEREALISTYCZNYCH CELÓW

Chociaż to, co jesz, ma znaczenie, to nie jest to jedyny kawałek równania. “Inne czynniki mogą wpływać na to, jak nasze ciało wykorzystuje, spala i magazynuje kalorie lub energię.” Są to m.in. metabolizm, wiek, genetyka, stres i hormony – mówi Moskovitz – i “mogą również odegrać pewną rolę w przekroczeniu pewnego punktu na skali”. Znaczenie: Tylko dlatego, że wybierasz określoną liczbę, nie oznacza, że jest to waga docelowa, która może być dla Ciebie osiągalna, wygodna lub podtrzymująca. Choć na początku może się to wydawać nieco mniej przyjemne, to w rzeczywistości jest to niewiarygodne uwolnienie. Realistyczny cel jest osiągalny, sprawia, że czujesz się dobrze i jest taki, który możesz utrzymać na dłuższą metę.

WYCINANIE GRUP ŻYWNOŚCI

W tej chwili popularne jest mówienie o tym, czego nie jesz: węglowodanów, owoców, fasoli, warzyw skrobiowych, zbóż, nabiału… lista jest długa. To też podlega ograniczeniom. “Ciało rozwija się w równowadze i wymaga, by funkcjonowało w szczytowym momencie”, mówi Moskovitz. Kiedy coś zabierasz, pochodzisz z miejsca pozbawienia, które często nie jest pozytywnym nastawieniem. I twoje ciało też nie jest szczęśliwe: “Deprywacja może negatywnie wpływać na metabolizm lub przyczyniać się do silnych pragnień, a być może nawet binges później”, mówi Moskovitz. To stoi na drodze do utraty wagi. Badania w czasopiśmie “Otyłość” wykazały, że osoby, które konsekwentnie binged straciły o połowę mniej na wadze niż dietetycy, którzy tego nie zrobili. Zamiast wycinać całe grupy pokarmowe, spróbuj przećwiczyć podejście umiarkowane 80/20″.

10

IGNORUJŠC SWÓJ POZIOM STRESU

Dla wielu z nas reagowanie na stres oznacza sięganie po komfortowe jedzenie podczas oglądania Netflixu. Podczas gdy czasami jest to w porządku, ważne jest, aby mieć zdrowe, niezwiązane z żywnością punkty wyjścia dla zmniejszenia stresu. “Stres może negatywnie wpływać na metabolizm i przeszkadzać w osiąganiu celów związanych z wagą i fitnessem” – mówi Moskovitz. Pomocne sposoby łagodzenia stresu to spacer na świeżym powietrzu, czytanie dobrej książki lub telefon do przyjaciela.

11

SZUKANIE ODPOWIEDZI W DIECIE FAD

Modne diety zawsze mówią Ci, że w sklepie są duże rzeczy i zazwyczaj wiąże się z długą listą ograniczeń i nie może jeść żywności. Jest jedna duża rzecz, której im wszystkim brakuje: “Fad dieta zazwyczaj nie działa na [budowanie] pozytywnego związku z jedzeniem”, mówi Moskovitz. Czerwone flagi, na które patrzysz: Dieta mówi, że jest dobra dla wszystkich, rachunki się jako szybki fix do szybkiej utraty wagi, lub przedstawia listę “dobre” i “złe” jedzenie. “Kiedy dajesz sobie czas na schudnięcie, to wtedy znajdujesz długotrwałe rezultaty.”

12

NIE BUDUJĄC W NOWOŚCI

“Jednym z powodów, dla których wskakiwanie na pokład szalonej diety jest tak pociągające, jest to, że jest ona nowatorska, co czyni ją ekscytującą”, mówi Moskovitz. Ale w miarę jak przyzwyczajasz się do jedzenia żywności dozwolonej w programie, twoje zainteresowanie maleje i prawdopodobnie zrezygnujesz z niej, mówi. Bez względu na plan odchudzania, na którym się opierasz, zachowanie pewnego stopnia nowatorstwa pomaga napędzać motywację do działania”. Moskovitz zaleca, aby robić takie rzeczy, jak wypróbowywanie nowych przepisów i żywności, więc ćwiczenie zdrowych nawyków każdego dnia jest naprawdę zabawne.

Dodaj komentarz