chocokiss.eu
Dlaczego tak trudno jest stracić wagę?

Dlaczego tak trudno jest stracić wagę?

Ostatnie badania pokazują, że trzymanie się zdrowych nawyków jest najważniejszym czynnikiem w utrzymaniu utraty wagi.

Nowe badanie znalazło dietetyków, którzy zgłosili chęć utraty wagi zobaczył igły na skali poruszać się w złym kierunku, prowadząc naukowców do zadawania pytań: Dlaczego dietetycy walczą o zrzucenie kilogramów i utrzymanie utraty wagi? Tutaj, spojrzenie na badania, dlaczego utrata masy ciała nie została osiągnięta i jak zrobić zrzucanie kilogramów łatwe i trwałe.

Badania opublikowane w JAMA: Diabetes and Endocrinology śledziły 48 026 uczestników przez prawie dwie dekady i stwierdziły, że pomimo wzrostu odsetka osób dorosłych próbujących schudnąć (z 32,3 do 42,2%), średnia waga wzrosła w tym samym okresie ze 176 do 184 funtów. Tłumaczenie: Próby zrzucenia wagi zawodzą.
“Dane sugerują, że obecne próby i strategie odchudzania mogą w rzeczywistości nie promować odchudzania”, wyjaśnia współautor studium dr Lu Qi, doktor, dyrektor Tulane University Obesity Research Center.

DLACZEGO UTRATA WAGI NIE POWIODŁA SIĘ?

Najczęściej zgłaszane przez uczestników strategii utraty wagi obejmowały spożywanie mniejszej ilości kalorii, picie większej ilości wody i angażowanie się w więcej ćwiczeń, które są wypróbowanymi i prawdziwymi strategiami zrzucania kilogramów. Problem, jak sądzi Qi, polega mniej na konkretnych strategiach odchudzania, a bardziej na trzymaniu się ich.
“[Dostarczone dane] nie zawierają informacji, czy ludzie ściśle przestrzegają zgłoszonych prób i strategii, ani na jak długo”, mówi Qi. “Oprócz uwzględnienia korzyści płynących z utraty wagi i ryzyka otyłości, istotne jest również podkreślenie znaczenia przestrzegania”.

DLACZEGO KONSYSTENCJA BIJE PERFEKCJĘ

Innymi słowy, pomyślna utrata wagi wymaga długoterminowego zaangażowania. “Utrata masy ciała jest tak trudna, ponieważ ludzie chcą szybko naprawiać i nie są gotowi trzymać się czegoś wystarczająco długo, aby zobaczyć wyniki”, mówi Chelsea Cross, RD. Zamiast tego, dążenie do konsekwencji w dążeniu do doskonałości może pomóc w utrzymaniu motywacji. “Jeśli okaże się, że pewnego dnia nie udało ci się osiągnąć swojego celu kalorycznego lub byłeś zbyt zajęty, aby ćwiczyć, zamiast się denerwować i poddawać, po prostu wróć na ścieżkę następnego dnia”, mówi Cross. Ten sposób myślenia nastawia cię na długoterminowy sukces.

JAK UŁATWIĆ UTRATĘ MASY CIAŁA

“Często ludzie tracą z oczu prostotę odchudzania i gubią się we wszystkich nowych modnych dietach… a to może być przeszkodą na drodze do utraty wagi, bo w końcu próbują czegoś, co nie jest trwałe, odchodzą od tego, a potem odzyskują wagę i się frustrują”, mówi Cross.

Zamiast iść na restrykcyjną dietę, Cross sugeruje ustalenie realistycznych celów i jedzenie zrównoważonych posiłków, które zawierają wszystkie grupy żywności, w tym węglowodany, tłuszcze i błonnik, aby pomóc w zmniejszeniu łaknienia i uczynić trwałą utratę wagi długoterminowe. Należy myśleć o tym jako o zmianie stylu życia, a nie o diecie.

Dodaj komentarz