chocokiss.eu
8 Rzeczy, które najlepiej łączą dietę odchudzającą

8 Rzeczy, które najlepiej łączą dietę odchudzającą

Ustaw się na sukces, szukając planu odchudzania z tych ośmiu wskazówek.

Jeśli masz nadzieję na utratę masy ciała, istnieje tak wiele sposobów, aby przejść do niego: Cięcie węglowodanów, ważenie tego, co jesz, prowadzenie dziennika pokarmowego, okresowy post, zatrudnienie osobistego trenera i niezliczone inne pomysły zarejestrowanych dietetyków, trenerów zdrowia i dobrze myślących przyjaciół może sugerować.

Eksperci zgadzają się, że przy odchudzaniu nie ma jednej, uniwersalnej strategii dla wszystkich. Od diety śródziemnomorskiej po DASH, istnieje wiele różnych planów żywieniowych, które pomogą Ci osiągnąć Twoje cele w sposób, który pasuje do Twojego stylu życia. Istnieją jednak pewne podobieństwa, które mogą pomóc Ci osiągnąć sukces. Oto osiem kryteriów, którymi dzieli się najlepsza dieta odchudzająca:

Jeśli spróbujesz zmienić swoją dietę na raz, jest to bardziej prawdopodobne – mówi dr Shauna Collins, autor “No More Dieting!”. Zamiast tego, zacznij od podkreślenia jedzenia, które kochasz i poszukaj najzdrowszej wersji, sugeruje Collins. Na przykład, “jeśli kochasz kanapki, spróbuj wyjąć jedną kromkę chleba i zjeść ją na otwartej twarzy”. Wprowadzanie drobnych zmian jest trwałe, a ty będziesz bardziej skłonny schudnąć i trzymać się z daleka.

OBEJMUJĄ ONE ELASTYCZNOŚĆ

Plany z wyborem są idealne: Bardziej pasują do twojego stylu życia, co zachęca cię do kontynuowania. Dieta, która jest zbyt spartańska, tylko poszerza nasze dotychczasowe spolaryzowane poglądy na jedzenie jako “dobre” lub “złe”, co często prowadzi do nieumyślnego epizodu off-the-wagon – mówi Rebecca Newman, LCSW, psychoterapeutka z Filadelfii. “Dobry plan polega na dokonywaniu pożywnych wyborów, bez użycia języka, który zabrania niektórych potraw”.

ZACHĘCAJĄ DO AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ

Utrata masy ciała nie polega wyłącznie na jedzeniu. Najlepsze plany podkreślają znaczenie aktywności fizycznej i zalecają ruszać się na około 150 minut w tygodniu. “Połączenie tych dwóch rzeczy jest miejscem, gdzie dzieje się magia” – mówi specjalista ds. ćwiczeń medycznych Chris Gagliardi, rzecznik Amerykańskiej Rady ds. “Wiemy, że aktywność fizyczna może zwiększyć twój metabolizm i pomóc ci spalić więcej kalorii. Zacznij powoli i pracuj w górę – szukasz zmiany stylu życia, a nie szybkiego rozwiązania”.

PODKREŚLAJĄ NAWYKI, KTÓRE PROWADZĄ DO ZMIANY STYLU ŻYCIA

Niektóre plany wymagają tymczasowego przestrzegania skrajnych nawyków, które prowadzą do krótkotrwałej utraty wagi, ale kiedy wracasz do starych nawyków, waga wraca. Najlepsze plany odchudzania zachęcają do przyjęcia nowych, zdrowych nawyków na całe życie. Zanim zaczniesz stosować określoną dietę, zadaj sobie pytanie: “Czy mogę stosować ten plan do końca życia?” sugeruje David Ezell, licencjonowany psychoterapeuta i certyfikowany trener żywienia i fitness z siedzibą w Nowym Jorku. Jeśli odpowiedź brzmi “nie”, prawdopodobnie nie powinieneś próbować tego na krótką metę.

Prawdziwa, znacząca zmiana stylu życia oznacza zobowiązanie się do zastąpienia jednego sposobu życia innym. “Cofasz serię złych wyborów trwałymi, zdrowymi. To tworzy prawdziwe rezultaty i trwałą zmianę” – mówi Ezell.

ZACHĘCAJĄ DO SPOŻYWANIA CAŁYCH POSIŁKÓW

Zamiast ograniczać lub eliminować niektóre makroskładniki odżywcze z diety, wybierz plan, który pozwala na spożywanie mieszanki białek, tłuszczów i węglowodanów. “Chude białka mogą obejmować kurczaka, rybę, jaja, fasolę i tofu”, mówi Jana Wolff, RD, dyrektor ds. żywienia w Greater Baltimore Medical Center’s Comprehensive Obesity Management Program. Zdrowe tłuszcze obejmują orzechy lub masło orzechowe, awokado, oliwę z oliwek i nasiona. Pożywne węglowodany zawierają skrobię z dużą ilością błonnika, taką jak słodkie ziemniaki, brązowy ryż, owies i pełnoziarniste makarony lub chleb. Pozwalając na różnorodność zdrowej żywności w diecie pomagasz czuć się pełnym i zadowolonym, co z kolei minimalizuje pragnienia i przejadanie się.

PODKREŚLAJĄ ONE KONTROLĘ PORCJI

Wiedząc, jak duży lub mały rozmiar porcji należy jeść może pomóc w osiągnięciu celów utraty wagi, mówi Nancy Lee Stamback, RD. Jest to szczególnie prawdziwe na początku, aby uzyskać dobry zmysł wzrokowy, co ta porcja powinna wyglądać na talerzu lub w misce, mówi Stamback. Ostatecznie, nie powinno się mierzyć każdego składnika w każdym posiłku, aby pozostać na bieżąco, ale raczej mieć ogólne pojęcie o wielkości porcji, mówi Stamback. W ten sposób, jeśli jesteś w restauracji lub u przyjaciół, nie musisz się martwić o mierzenie każdej drobnostki, co będzie bardziej zrównoważone w dłuższej perspektywie.

POZWALAJĄ NA BŁĘDY

Ponieważ nikt nie jest doskonały, dobry plan odchudzania powinien być łatwy do wznowienia, nawet jeśli zrobiłeś kilka błędnych kroków. “Zawsze mówię: ‘Poślizgnij się, nie ślizgaj się’, co rezonuje z moimi klientami, ponieważ jeden poślizg może często zamienić się w free-for-all”, mówi Wolff. Zamiast bić się o zboczenie z trasy, “po prostu wróć do swoich zbalansowanych posiłków przy następnym posiłku lub przekąsce”. Czując się komfortowo z twoim planem, powinieneś wrócić do niego, zamiast się poddawać. “Pamiętaj, że postęp i konsekwencja są zawsze bardziej skuteczne niż perfekcja.”

ONI POTWIERDZAJŠ PODRÓŻ

Utrata wagi nie zawsze jest liniowa, a jeśli trafisz na płaskowyż, twój plan nie powinien sprawiać wrażenia, że zawiodłeś. Przełożenie na mecie może być zniechęcające. “Plany, które zbytnio skupiają się na liczbowym wyniku, mogą zaniżać wartość pracy, jaką włożyłeś w wprowadzenie zmian w swoim życiu”, mówi Newman. “Dobry plan zachęci cię do postrzegania tego procesu jako podróży, która polega na wypróbowaniu nowego przepisu w domu, zauważeniu zmian w twoim poziomie energii, docenieniu tego, jak inaczej dopasowują się twoje ubrania i w końcu zauważeniu redukcji wagi” – mówi Newman.

Dodaj komentarz