chocokiss.eu
10 wskazówek, jak pokonać stratę masy ciała.

10 wskazówek, jak pokonać stratę masy ciała.

Oto co należy zrobić, jeśli liczba na wadze nie będzie rosnąć.

Więc przestałeś pić sodę i przynosić lody do domu, a waga zaczęła się złuszczać. To wzmocniło Twoją pewność siebie, więc wstąpiłeś do siłowni, aby spalić trochę dodatkowych kalorii na rowerze stacjonarnym. Cały twój wysiłek się opłacił i straciłeś na wadze, może nawet sporo… cóż, na chwilę. Ale teraz czujesz się uwięziony, jakbyś osiągnął płaskowyż utraty wagi.

Prawdopodobnie przybierasz zdrową wagę, choć przekracza ona Twoją wymarzoną wagę, ale te brzydkie 5-10-15 funtów wciąż pozostają w mocy. Dlaczego? Czy po prostu śnisz za dużo i szukasz czegoś, co jest poza twoim zasięgiem? Jeśli przybierasz zdrową wagę, może to być spowodowane tym, że ciało lubi utrzymywać stałą wagę, znaną również jako waga zadana. Podczas gdy wartość zadaną ciała można regulować, dotarcie do niej może zająć trochę czasu.

W miarę jak chudniesz, może być kuszące cięcie kalorii zbyt nisko, aby szybciej zrzucić kilogramy. Minusem tej techniki jest to, że Twój mięsień może być używany jako energia, a to stopniowo spowalnia Twój metabolizm, aby oszczędzać energię. Niezależnie od tego, czy znajdujesz się powyżej naturalnej, ustalonej wagi ciała, czy też jesteś pod silną presją utraty tych kilogramów próżności, oto 10 sposobów na pokonanie płaskowyżu utraty wagi.

Gdy chudniesz, Twój metabolizm może spaść, ponieważ Twoje ciało potrzebuje mniej kalorii lub “energii”, aby zasilić mniejszą Ciebie. Pobór kalorii, który początkowo miałeś, gdy rozpocząłeś swoją podróż odchudzania, będzie musiał być dostosowany do aktualnych potrzeb organizmu na utratę wagi. Upewnij się, że skorygowałeś swój cel kaloryczny w MyFitnessPal co około 10 funtów.

KONCENTRACJA NA JAKOŚCI

Przebicie się przez płaskowyż utraty wagi jest więcej niż kalorie w i kalorie na zewnątrz. Przetworzone jedzenie nie będzie już kroić, więc wysokiej jakości całe jedzenie, takie jak warzywa, fasola, owoce o wysokiej zawartości błonnika i chude białka są potrzebne do silnika do spalania tłuszczu ciała.

OBRÓĆ SWOJĄ RUTYNĘ

Odwlekanie się na bieżni przez ostatnie cztery miesiące? Nadszedł czas, aby zmienić swoje treningi. Mięśnie zapoznają się z tym samym starym treningiem, przez co Twój regularny trening staje się mniej efektywny. Aby zaobserwować zmianę tkanki tłuszczowej, należy wyjść poza strefę komfortu fizycznego. Trening HIIT (High Intensity Interval Training) wykazał, że skutecznie spalają tkankę tłuszczową. Spróbuj wykonać pracę z szybkością na torze, zajęcia na obozie dla butów na siłowni, lub naprzemiennie chodzić i biegać. Uwaga: Po prostu postępuj powoli i celowo podczas włączania ćwiczeń o wysokiej intensywności do swojej rutyny. Zbyt szybkie wykonywanie ćwiczeń może pozostawić cię zbyt obolałym, zmęczonym, a nawet zranionym.

UWAŻAJ NA OBOWIĄZEK SPRZĄTANIA

Dodatkowe ugryzienie tutaj, małe skubnięcie tam. Te kalorie się liczą, nawet jeśli nie są na twoim talerzu. Bezmyślne chrupanie resztek dzieci (lub współmałżonka) podczas sprzątania wydaje się niegroźne, ale opieraj się pędowi do przekąsek, ponieważ może to powstrzymać cię przed zobaczeniem wyników.

ZNAĆ SWOJE NUMERY

Jeśli oglądałeś co jesz i ćwiczysz więcej, a Twoja waga nie rośnie, skonsultuj się z lekarzem lub zarejestrowanym dietetykiem, aby wykluczyć wszelkie podstawowe warunki medyczne, które mogą utrudnić utratę wagi.

UZYSKAĆ DOBRY SEN

Spanie przez całą noc jest niezbędne do utraty tkanki tłuszczowej, ponieważ resetuje hormony. Nawet niewielki brak snu może prowadzić do zwiększenia stężenia kortyzolu, hormonu stresu. Podwyższony poziom kortyzolu może prowadzić do akumulacji tkanki tłuszczowej w organizmie, szczególnie w okolicach połowy odcinka.

UWAŻAJ NA SWOJE KALORYCZNE POTRZEBY.

Badania wykazały, że ludzie często przeceniają, ile kalorii spalają podczas ćwiczeń, a nie doceniają, ile kalorii spożywają. Aby lepiej oszacować swoje potrzeby kaloryczne, użyj kalkulatora podstawowej stopy metabolicznej MyFitnessPal, aby dowiedzieć się, ile kalorii spalasz dziennie, jeśli nie zrobiłeś nic, ale odpoczywasz przez 24 godziny. Użyj podstawowej stawki metabolicznej jako punkt odniesienia, aby odjąć przybliżoną liczbę kalorii spalonych podczas aktywności. Należy pamiętać, że liczba kalorii spalonych podczas aktywności może się różnić.

SPŁUKAĆ PŁYNAMI

Utrzymuj swoje nawodnienie w ryzach, ponieważ ciało często będzie miało ochotę na jedzenie, gdy jesteś nawet lekko odwodniony. Objawy odwodnienia są podobne do objawów głodu, więc łatwo jest pomylić te dwa. Staraj się pić 80-100 uncji płynów (2,35 litra) wody dziennie plus dodatkowe płyny tracone podczas aktywności. Możesz śledzić swój poziom nawodnienia za pomocą MyFitnessPal.

ZWIĘKSZYĆ MASĘ MIĘŚNIOWĄ

Chcesz spalić więcej kalorii w spoczynku? Podnieś (cięższe) ciężary i postępuj zgodnie z programem treningu siłowego, aby zbudować mięśnie. Im więcej masz mięśni, tym więcej kalorii spalasz i tym więcej tkanki tłuszczowej zrzucasz.

10

JEŚĆ WIĘCEJ BIAŁKA

Białko ma najwyższy efekt termiczny żywności, co oznacza, że jedzenie białka spala więcej kalorii podczas trawienia. Białko zawiera również aminokwas, leucynę, która w licznych badaniach naukowych została uznana za silny katalizator spalania tkanki tłuszczowej.

Włóż te wypróbowane i prawdziwe wskazówki do akcji, a wkrótce powiesz: “Jaki płaskowyż utraty wagi?”

Spełnij swoje cele utraty wagi z przepisami z naszej kolekcji Under 300 Calories, zawierające posiłki, desery i przekąski. Wystarczy dotknąć “Recipe Discovery” w aplikacji MyFitnessPal.

Dodaj komentarz